Koenig & Bauer je predstavil svoje poslovne podatke za leto 2023. Napovedi za leto 2024 so spodbudne. (vir: Koenig & Bauer)
#koenigbauer #poslovanje #poslovnizizid
Vrednost naročil je bila ob koncu leta 1.287,9 milijona evrov, kar je po pričakovanjih nekoliko pod zgodovinsko visoko vrednostjo v letu poprej, ko je znašala 1.329,3 milijona evrov. Naročila v segmentu Special (posebnih rešitev) so se ob koncu poslovnega leta povečala. Glavni razlog za to je bilo naročilo poslovne urada Banknote Solutions "Bureau of Engraving and Printing", zveznega tiskarskega urada Združenih držav Amerike.
V segmentu Sheetfed (formatnega tiska) je bil po zaporednem izboljšanju v četrtem četrtletju prejem naročil ob koncu poslovnega leta nekoliko pod izjemno visoko vrednostjo prejšnjega leta. Segment Digital & Webfed beleži pa beleži rast naročil.
Stephen Kimmich, finančni direktor, komentira: "Glede na to, da še naprej delujemo v izjemno zahtevnem tržnem okolju, smo nadaljevali našo pot nenehnega izboljševanja poslovnih rezultatov. Kljub temu se zavedamo, da je prihodnost podjetja Koenig & Bauer donosnejša. Tako kot naše najbolj uspešne stranke se moramo osredotočiti na dejavnike vrednosti, ki bodo pomembno spodbudili našo preobrazbo iz proizvajalca tiskarskih strojev v tehnološko podjetje. Prav tako se moramo spoprijeti z izzivi sveta, za katerega so značilne hitre in nepredvidljive spremembe".
Že decembra 2023 je bil finančni direktor Stephen Kimmich imenovan za namestnika predsednika upravnega odbora, da bi bil poleg vloge glavnega finančnega direktorja še naprej vključen v operativno poslovanje. S 1. aprilom 2024 bo prevzel odgovornost za posebni segment v upravnem odboru, ki ga je prej vodil predsednik upravnega odbora Andreas Pleßke.
Koenig & Bauer se bo v poslovnem letu 2024 še naprej soočal z zahtevnim makroekonomskim okoljem. Kljub temu uprava pričakuje EBIT in razvoj prodaje na vsaj enaki ravni kot leto prej. To ustreza rezultatu poslovanja med 25 in 40 milijoni evrov in prodaji v višini okoli 1,3 milijarde evrov. Sodelovanje na Drupi bo skupino stalo okvirno 10 milijonov evrov.
Več informacij na www.koenig-bauer.com.



